Uniwersytet Haszpolu: Filtry

Wchodząc do randomowego sklepu z akcesoriami tytoniowymi możemy zostać zaskoczeni pytaniem innym niż “a te OCB to z filtrami czy bez” ? Postaram się przybliżyć temat filtrów/tipsów na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz (…)

Dzień dobry,

kierując się staropolską zasadą najpierw obowiązki potem przyjemności – a także powszechną chronologią podczas procedury kręcenia batona, chciałbym przybliżyć zagadnienie “filterka“. Idealnie pasuje jeszcze jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Czas leci, prawo się zmienia, a my konsumenci wchodząc do randomowego sklepu z akcesoriami tytoniowymi w celu zakupu papieru możemy zostać zaskoczeni pytaniem innym niż “a te OCB to z filtrami czy bez” Postaram się przybliżyć temat filtrów/tipsów na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz treści znalezionych w tekstach “źródłowych”. Warto zaznaczyć na wstępie że kwestie z której strony wkładać tipa zostawiam nierozwiązaną.

Przy okazji tematu filtrów kilka słów warto poświęcić klasycznym filtrom z papierosa, które zadebiutowały w latach 50 wraz z wynikami badań jednoznacznie wskazujących na szkodliwość palenia tytoniu. Koncerny tytoniowe to mocni gracze z tłustym budżetem przeznaczonym na lobbing :(, więc w mediach można znaleźć informacje typu: “przemysł tytoniowy to wielomilionowe wpływy do budżetu państwa dzięki nałożonej akcyzie” lub “przepisy dotyczące tytoniu mają na celu zdrowie publiczne a nie interes gospodarczy” he he. Wpływy do budżetu nie równoważą się z kosztami, jakie ponosi służba zdrowia, oraz ogólnie gospodarka. W momencie gdy jeden pacjent z drugim korzystają z NFZ lub są na L4 i trzeba im wypłacać zasiłki.

Poważnym problemem zaczynają być niedopałki papierosów, czyli zużyty filtr który potrafi rozkładać się kilka dekad, wiec trochę słabo. Natomiast nowe typy filtrów, np. z dziurą w środku co prawda przyczyniają się do lepszej wentylacji, dzięki której wdychamy dym rozrzedzony z tlenem co jest mniej szkodliwe, ale też doprowadza do częstszego sięgania po papierosa wiec też lipa.

Może filterek aktywny?

 Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie filtra z aktywnym węglem, dzięki któremu najmniej szkodliwych substancji przyjmujemy. Dużym plusem jest także zmniejszenie temperatury wdychanego dymu. Chyba każdy z nas kiedyś poszalał na gwizdku co okrasił soczystym kaszelkiem, podczas tego typu wdechów rzęski w jamie płucnej dostają konkretny łomot, z czasem zanikają w całości czego wolimy uniknąć nie wchodząc w szczegóły. Na rynku możemy kupić filtry z aktywnym węglem marki ActiTub lub Purize w kilku rozmiarach. Warto korzystać z tych filtrów jeśli naszym ulubionym sposobem przyjmowania suszu jest joint.

Klasyczne tipy dołączone do bletek to tak jak widać tylko kawałek kartoniku, który chroni nas przed wciągnięciem komety i to tylko wtedy gdy zrobimy zawijasa w środku, w przeciwnym wypadku resztki rozgrzanego suszu trafią na język a ostry buch rozpocznie sekwencje “Płuco się zdenerwował”. Firmy produkujące bibułki posługują się nazwami connoiseur plus tips lub connoiseur plus perforated tips, co oznacza bletki dla konesera z tipsami do skręcenia oraz bletki z gotowymi skręconymi filtrami. Spotkać można także wersje artesano czyli z wbudowaną mini tacką, na której można rozsypać susz- dobre rozwiązanie dla prawdziwych mejwenów kręcenia, którzy nie przejmują się zbytnio warunkami atmosferycznymi, i dzięki wbudowanej tacy mogą zbudować zawsze i wszędzie bez pomocy asystenta od trzymania kartki z suszem.

Pamiętaj o owocach synu!

Dla owocowych wariatów też się coś znajdzie, bibułki smakowe w wielu smakach lub same filtry smakowe, są powszechnie dostępne i potrafią być ciekawym urozmaiceniem, tutaj na myśl przychodzą marki Juicy J czy przeźroczyste Cyclony ze smakowym filtrem. Pytając ekspertów o ulubione tipsy większość idzie z duchem czasu i jednogłośnie wskazuje Actituby lub inne z węglem aktywnym. Spotkałem też parę pochlebnych opinii dotyczących tipsów RAW GUMMED, czyli kartonik przygotowany do skręcenia z jednej strony pokryty cienką warstwą gumy, dzięki której tips siedzi stabilnie w bletce co jest spoko opcją.

 Pamiętajcie że filtr powinien być odpowiednio długi, mniej więcej w stosunku 1/3 do reszty, im grubszy tips tym większa maczuga, poniżej przepiękny przykład za małego filtra XD

Tak nie robimy 😀

Podsumowując, szanujmy filtry wykorzystujące aktywny węgiel. Biohakerzy powinni zastanowić się nad zmianą dominującej formy palenia na vapo. Bezsprzecznie najmniej inwazyjne i pozwalające wykorzystać cały potencjał rośliny, jedyny minus to mniejsza chmura wypuszczanego bucha i wartości hmmm… rytualne. Pamiętajcie, że dłuższe przytrzymanie bucha nie wpływa na poziom uhahania, trafka wchłania się momentalnie a chwilowy efekt mocniejszej fazy to niedotlenienie mózgu. Buch trzymany 3 sekundy jest optymalny, zapewni nam przyswajalność w okolicach 95%.

Koniec Lekcji, można się rozejść. Zadanie domowe to samo co zawsze – miłego kręcenia!

Tagi

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bądź na bieżąco!

Komentarze

Dodaj komentarz

Kategorie

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930