Konopie nie posiadają związków toksycznych szkodliwych dla naszych narządów, nie można ich przedawkować ze skutkiem śmiertelnym. Związki zawarte w tej roślinie jednak mogą nie być dla każdego – podobnie jak alkohol, a mimo to spożywanie go w dużych ilościach jest w pełni legalne. Efekty uboczne wywołane przez konopie są o wiele mniejsze, niż w przypadku wielu leków kupowanych na receptę, a nawet bez recepty. Przyjmowanie produktów konopnych w małych dawkach po wcześniejszej konsultacji z lekarzem jest bezpieczne. Niektóre osoby jednak nie powinny przyjmować produktów zawierających wysokie wartości THC, które znajdziemy w medycznej marihuanie dostępnej w aptece. THC powinni unikać ludzie, których dotyczą poniższe okoliczności
- Psychoza.
- Mania lub choroba dwubiegunowa.
- Uzależnienie od konopi.
- Ciąża i karmienie piersią.
- Niestabilne choroby sercowo – naczyniowe.
- Przebyty niedawno atak serca.
- Jakiekolwiek dolegliwości związane z arytmią serca takie jak migotanie przedsionków, zespół długiego QT czy niezdiagnozowane kołatanie serca.
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych takich jak warfaryna
- Przyjmowanie przeciwnowotworowych leków immunoterapeutycznych
- Marskość wątroby
- Przyjmowanie klobazamu albo innych leków przeciwpadaczkowych ( leków przeciwpadaczkowych można używać w połączeniu z konopiami jednak musi odbywać się to pod ścisłym nadzorem lekarza).
- Wykonanie zawodów wymagających szczególnych środków ostrożności, np. prowadzenie samochodu lub obsługa ciężkich maszyn.