Jak odróżnić prima sort od słabeusza?

     Kiedy pytasz ziomka co tam ma ciekawego, prawdopodobnie usłyszysz że jest “kozak”, “mocarz”, “ubijacz”, “dusiciel” i wiele innych jednoznacznie wskazujących na wysoką jakość określeń. Jedno jest pewne, ciężko hejtować własny sort, dlatego warto wiedzieć jak odróżnić dobrze przygotowane kwiaty od tych gorszych. Okres wakacyjny, wyjazdy w różne miejsca narażają nas na kupno gorszej trawki z niewiadomego źródła, jeśli nie zadbaliśmy o odpowiednie zaopatrzenie wcześniej, lub wzrosło nam spalanie. Poniżej kilka wskazówek dla mniej doświadczonych sympatyków konopi:

1. Zapach

     Często bywa że temacik czuć z daleka, mocny intensywny zapach prawie zawsze oznacza zdrowy dorodny kwiat z duża ilością terpenów. Klasowy dostawca zawsze trzyma swoje odpowiednio wysuszone i “ostrzyżone” topki w szczelnym pudełku bez dostępu światła. Oczywiście różne odmiany posiadają swój własny odcień zapachu, jednak w każdej z nich powinniśmy poczuć ten magiczny specyficzny konopny zapach. 

2.Wygląd 

     Powiedzenie nie oceniaj po wyglądzie nie znajduje zastosowania w przypadku konopi. Dobry susz dobrze wygląda. Jasna sprawa że konopie potrafią być fioletowe, czerwone, pomarańczowe, ale jednak najczęściej są zielone. Kolor kwiatu powinien być żywy, nie matowy. Gdy przyjrzymy się dokładniej, powinniśmy zauważyć coś w rodzaju włosków na powierzchni kwiatu. Biologicznie roślina wykorzystuje je do rozmnażania się, mowa tu o trichomach. Zdrowy dobry kwiat powinien posiadać sporą liczbę włosków w kolorze ciemno pomarańczowym. Kolor włosków jest bardzo ważny ponieważ mówi nam czy roślina została ścięta w odpowiednim czasie, jasne włoski to sygnał że roślina została ścięta za wcześnie, i nie wykorzystała pełni możliwości. 

 

3.Struktura kwiatu

     Czasami możemy mieć wrażenie że, 1 gr suszu różni się znacznie od 1 grama suszu innej odmiany. Ma na to wpływ wiele czynników od genetyki szczepu przez cały proces uprawy kończąc na trymowaniu i suszeniu. Odmiany typu sativa, będą posiadały luźniejszą konsystencję, wyglądają na puszyste i lekkie. Indica to zbite, ciężkie, obklejone żywicą  topy, po rozkruszeniu jest ich bardzo wiele. Struktura kwiatu powinna być zbita ale miękka, warto zwrócić uwagę czy liście zostały odpowiednio przycięte, jeżeli pojedyncze listki nie wystają poza kwiat – jest ok. Kolejnym ważnym aspektem jest poziom wilgotności suszu. Szczyty spod ręki doświadczonego growera łatwo się mielą, nie sypię się z nich pył, po dotknięciu powinniśmy mieć lekko klejące palce. W przypadku gdy mamy zbyt suchy lub mokry sort możemy użyć specjalnych saszetek (Integra/Boveda), które doprowadzają susz do optymalnej wilgotności na poziomie 62%, super opcja! 

4. Palenie

     Ostateczna ocena suszu następuję po paleniu, czasami podczas inhalacji średniej jakości suszu, wydaję się jak by coś wybuchało w środku – są to nasiona. Kwiaty z nasionami nie osiągają swojego pełnego potencjału, dlatego że roślina część energii przeznacza na ich produkcje w celu rozmnożenia się. Nasiona mają także swoją wagę, jeżeli jest ich kilka/kilkanaście potrafią ważyć 0,1gr/0,2gr, czyli na wstępie jesteśmy stratni. Jeżeli trafimy na nieuczciwego dilera rekina biznesu nasiona to nie jedyna opcja dociążania tematu. Piasek, przyprawy, olej czy wosk to substancje, które możemy spotkać w marihuanie kupowanej na ulicy.

Tagi

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bądź na bieżąco!

Komentarze

Dodaj komentarz

Kategorie

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031