Historia i Przyszłość Haszpolu

haszpol-piotr

Idea wsparcia ekologii i rozpoczęcie uprawy

Wszystko ma swój początek prawda? Tylko gdzie nakreślimy linię początku Haszpolu, jak zdefiniować start? Czy będzie nim pierwsza myśl o plantacji? A może dużo wcześniej, pierwsze nasiono konopii w Polsce? Trochę przesada, ale fakt, że nasze babcie pamiętają, że te cholipka konopie to liny dajo, fajne rośliny… 

A może początek Haszpolu narodził się przy wieczorku w coffee shopie u cioci Irenki w Amsterdamie? A może poprostu pomyśleliśmy – ten świat pędzi jak szalony, warto zatrzymać się na trochę, wrócić do korzeni i … no właśnie… zostać rolnikiem?! Hell Yeah!

 

Pewnego pięknego popołudnia zdecydowaliśmy – siejemy zioło! Uwierzcie, dla nas też brzmiało to jak abstrakcja. Ale z doświadczenia wiedzieliśmy już wtedy, że to właśnie najbardziej szalone pomysły są… hmm… no właśnie szalone!

Konopie - to nie jest takie proste...

Tak więc zabraliśmy się za planowanie. Znalezienie miejsca – tutaj poszło całkiem łatwo dzięki znajomości właściciela ziemskiego (xD) z gminy Stare Juchy. To tam, na malowniczo położonych 10 ha rozpoczęliśmy uprawę. Rozpoczęliśmy cały proces legalizacji naszego przedsięwzięcia i  nawiązaliśmy współpracę z instytutem Nasion Włóknistych i Nasiennictwa z Poznania. 

 

 

Nasza malownicza uprawa była prawdziwą szkołą życia. No wyobraźcie sobie tych typeczków z YouTube, którzy kozaczą mówiąc – pa tera! To tak my krzyczęliśmy, Pa tera, to się kameruje – i szaleliśmy, popełnialiśmy błędy, próbowaliśmy – jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz! 

To była prawdziwa przeprawa, wielkie wyzwanie i kilka miesięcy wyjętych z życia. Ale warto było. Ta nauka została z nami i procentuje do dzisiaj, gdyż poznaliśmy roślinę w całości. Nasza uprawa uzyskała status elitarnego materiału genetycznego i poszła na eksport. East side quality 😉

 

Karawana jedzie dalej... !

Konopie to wciąż roślina pełna tajemnicy, a kolejne jej skarby i dobrodziejstwa dopiero poznajemy. Dlatego cały czas edukowaliśmy się i cały czas to robimy aby poznać jej wszystkie walory. Promując ideę Zielonej Rewolucji postanowiliśmy udostępniać miłośnikom konopi najwyższej jakości produkty. Tak też rozpoczęliśmy sprzedaż produktów sprawdzonych i zaufanych producentów, a także własne wyroby, które stanowiły będą wyznacznik jakości dla branży. Uruchomiliśmy hurtownię Hemp Investment, w której to sklepy z całej Polski mogą zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie i dalej szerzyć ideę ZIELONEJ REWOLUCJI ! 

 

 

Marząc i popalając Big Dżeja na polu snuliśmy plany o pierwszym Coffee shopie w Polsce. Jak go nazwać? Musi mieć ten słowiański sznyt, nawiązywać do zioła, być z przymrużeniem oka… Haszpol! No jasne – mamy to! Każdy Polak to Haszpolak i wszystko jasne, tak jak to że jak Siara klika w memory i find to już ma z kim pływać w basenie <3 

Czym jest Haszpol dzisiaj?

Dobre pytanie. Bo dla każdego jest to coś innego. Wszyscy tworzymy Haszpol, robisz to też ty czytając ten akapit. Haszpol to przede wszystkim ziomale. Ekipa, która tworzy się na osiedlu, na studiach, na meczyku frisbee. Sprowadzenie tego do ziomków od lolka byłoby zaprzeczeniem naszych idei. Bo to właśnie one są spoiwem – aby żyć życiem świadomie, w oparciu o szacunek, ale z właściwą dla pozytywnych świrów sznytem, humorem i zacięciem.

 

Haszpol w kwestii formalnej jest częścią większej całości, polskiej spółki z rodzimym kapitałem. Hahaha brzmi grubo, spółki, kapitał a to tylko kilka ziomków, którzy odłożyli trochę grosza i stwierdziło – robimy konopie! Haszpol był, jest i będzie ziomalski.

Plany na przyszłość.

Temat rzeka, ale również Ty – będąc w tym miejscu jesteś częścią Haszpolu i jego współtwórcą, zatem chętnie podzielimy się naszymi planami! Przede wszystkim będziemy dalej promować ideę Zielonej Rewolucji poprzez uświadamianie i edukację społeczeństwa na temat konopii i szerzej – ekologii. Najlepiej wiedzę przyswajamy podczas zabawy, dlatego w niedługo pojawi się nasza oferta Turystyki konopnej. Kolejnym projektem, jaki mamy na tapecie to własna uprawa Indoor. Rozpoczęliśmy naszą biznesową przygodę z uprawą konopi i wracamy do niej. To esencja działania, nauczeni doświadczeniem i w oparciu o własny grunt – przygotujemy najlepszą uprawą w naszym wspaniałym East Side’ie.

 

Naszym celem nadrzędnym jest jednak wsparcie ekologii i uświadamianie społeczeństwa o dobrodziejstwie natury. Czasami warto zatrzymać się na chwilę, korzystać z niej. W Haszpolu łączymy ludzi świadomych własnego ja, pełnych ambicji i chcących zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Jeśli czujesz, że w jakiś sposób identyfikujesz się z Haszpolem i jego wizją – zapraszamy Cię do nas!